My, cyfrowy naród
Piotr Marczuk Technologie cyfrowe stały się nieodłącznym elementem otoczenia, w którym żyjemy. Są symbolem generacji, która wkracza dziś na rynek pracy i podejmuje decyzje kreujące przyszłość.
Przyzwyczailiśmy się, że możemy z dowolnego miejsca na świecie kontaktować się z bliskimi i błyskawicznie wyszukiwać interesujące nas informacje. Wraz z pojawieniem się technologii przetwarzania w chmurze wkroczyliśmy w erę kolejnych zmian, które dają początek czwartej rewolucji przemysłowej.
Jak najlepiej wykorzystać tę szansę i uniknąć pułapek związanych z pesymistycznym scenariuszem wykorzystania technologii? Co zrobić, by owoce cyfryzacji były dostępne dla całego społeczeństwa, a nie dla garstki?
To już codzienność
Nowa generacja innowacyjnych rozwiązań technologicznych zwiększa szanse gospodarcze i rozwiązuje najbardziej istotne problemy ludzkości.
Krakowscy specjaliści z firmy MedApp i zespołu Instytutu Kardiologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego jako pierwsi na świecie wykorzystali hologram serca, żeby zaplanować zabieg wszczepienia zastawki aortalnej. Zastosowanie Skype'a do wideokonsultacji medycznych w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu pozwoliło znacząco skrócić kolejki do lekarzy specjalistów.
W szkole podstawowej w Ząbkach powstała pierwsza modelowa szkoła w chmurze, która posiada nie tylko odpowiednie narzędzia, ale przede wszystkim odpowiednią infrastrukturę, specjalistyczne aplikacje wspierające naukę uczniów,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta