Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie każda karta sprawdzi się na urlopie

08 czerwca 2017 | Moje pieniądze
Większość banków pobiera już opłaty za przewalutowanie transakcji kartą
źródło: Rzeczpospolita
Większość banków pobiera już opłaty za przewalutowanie transakcji kartą

Jest wiele sposobów uniknięcia wysokich kosztów przewalutowania Ewa Bednarz

Po powrocie z zagranicznych wakacji podliczamy wydatki i często wtedy narzekamy, że zapłaciliśmy więcej, niż się spodziewaliśmy, z powodu niekorzystnych przeliczeń walutowych. Żeby zminimalizować to ryzyko, już teraz powinniśmy się przygotować.

Zacząć trzeba od sprawdzenia, jak będą rozliczane operacje przeprowadzone naszą kartą za granicą. W wielu bankach zasady mogą być różne w zależności od rodzaju plastiku. Na przykład Citi Handlowy pobiera 3 proc. za przewalutowanie transakcji wykonanej kartą debetową, aż 5,8 proc. – w przypadku najpopularniejszych kart kredytowych, ale posiadaczy niektórych kart kredytowych w ogóle ta opłata nie dotyczy.

Jeśli stwierdzimy, że korzystanie z karty, którą już mamy w portfelu, będzie za granicą zbyt drogie, możemy na przykład otworzyć konto walutowe i wpłacić na nie waluty kupione np. w kantorze internetowym. Wiele banków, np. Alior Bank, Deutsche Bank, ING Bank Śląski, mBank czy Nest Bank prowadzą takie konta za darmo. W PKO BP trwa teraz promocja i rachunek w euro, funtach lub dolarach do końca roku też można mieć bez dodatkowych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10770

Wydanie: 10770

Spis treści
Zamów abonament