Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wynajęci specjaliści IT zinformatyzują Polskę

08 czerwca 2017 | Ekonomia
Wynajem w IT rósł o 20–30 proc. teraz przyspieszy
źródło: Rzeczpospolita
Wynajem w IT rósł o 20–30 proc. teraz przyspieszy

Już nie technologiczni giganci, ale rządowy ośrodek zajmie się realizacją projektów informatycznych, zatrudniając do nich ekspertów na kontraktach. Anita Błaszczak

Centralny Ośrodek Informatyki, podlegający Ministerstwu Cyfryzacji, podpisze w czwartek przełomowe porozumienia. Będą to umowy ramowe z pięcioma firmami, które wybrał w wartym ponad 116 mln zł przetargu na „świadczenie kompleksowych usług z zakresu zapewnienia zasobów ludzkich w obszarze IT".

Szczęśliwa piątka firm (wybrana spośród 12 chętnych) podpisze z COI trzyletnie umowy, które potem pozwolą mu – już w ramach zapytań ofertowych – na szybki wybór najlepszej propozycji. Wśród pięciu zwycięzców nie ma czołowych graczy na polskim rynku IT. Choć część z nich wystartowała, to wygrały firmy mniej znane; Britenet, Cube.ITG, Devonshire (który właśnie zmienił nazwę na devire), Sii i Transition Technologies.

Zmiana podejścia

Przetarg, już w chwili ogłoszenia w grudniu ub. roku, wywołał sporo emocji w branży. Potwierdził bowiem zmianę podejścia w sektorze publicznym, który dotychczas szukał dostawców kompleksowych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10770

Wydanie: 10770

Spis treści
Zamów abonament