Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polscy inżynierowie tworzą nowy standard Bluetooth

08 czerwca 2017 | Ekonomia
źródło: materiały prasowe

Rafał han | Praca w organizacji Bluetooth Special Interest Group daje nam gigantyczną przewagę. Mogliśmy zbudować produkt zgodny z tym, co zostanie wkrótce ogłoszone, a w efekcie być pierwsi na rynku – mówi prezes startupu Silvair.

Rz: Wkrótce zacznie obowiązywać nowy standard Bluetooth. To prawda, że w dużym stopniu jest on efektem pracy polskich inżynierów?

Rafał Han: Nasza spółka to aktywny członek grupy, która opracowuje ten standard i przewodzi pracom. Jesteśmy firmą amerykańską z mocnymi polskimi korzeniami, wkład polskich inżynierów w opracowanie tego standardu jest ogromny. Mamy biura na dwóch kontynentach: Kraków, gdzie mieści się dział badawczo-rozwojowy, oraz San Francisco. To właśnie w Krakowie pracuje ponad 70 osób, które współtworzą nowy światowy standard, opracowywany w ramach organizacji Bluetooth Special Interest Group (Bluetooth SIG). Ten standard to w praktyce precyzyjna specyfikacja, która określa sposób projektowania oprogramowania, by urządzenia były w stanie komunikować się ze sobą.

Bluetooth Smart Mesh będzie globalnym rozwiązaniem?

Jesteśmy przekonani, że tak. Nad standardem pracuje organizacja zrzeszająca ponad 30 tys. członków, założona wokół takich firm, jak Intel, Apple, Google czy Microsoft. Standard Bluetooth pozwoli na bezproblemowe funkcjonowanie urządzeń wielu producentów na całym świecie. To tak jak np. ze słuchawkami bezprzewodowymi z logo Bluetooth. Jednolity, globalny standard sprawia, że kupujemy słuchawki i mamy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10770

Wydanie: 10770

Spis treści
Zamów abonament