Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przekop mierzei na szybkiej ścieżce

08 czerwca 2017 | Życie Regionów | Iwona Trusewicz
≥Warta 800 mln zł, budząca kontrowersje inwestycja skróci drogę z Elbląga do portów Trójmiasta o ponad 90 km
źródło: materiały prasowe
≥Warta 800 mln zł, budząca kontrowersje inwestycja skróci drogę z Elbląga do portów Trójmiasta o ponad 90 km

Największa inwestycja na polskim wybrzeżu nabiera realnych kształtów. Jest już specjalna ustawa i koordynator projektu, a dwie firmy pracują nad dokumentacją techniczną.

Rozpoczęcie przekopu Mierzei Wiślanej coraz bliżej. Najnowsza decyzja resortu gospodarki morskiej dotyczy koordynatora, który z ramienia rządu będzie nadzorował projekt. Został nim 64-letni elblążanin, kapitan Wojciech Żurawski, były wieloletni szef kapitanatu Portu Elbląg i wicedyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni.

Koordynator ma duże doświadczenie w pracy na morzu. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Morskiej z tytułem inżynier nawigator, kapitanem żeglugi wielkiej, pilotem morskim. Pracował m.in jako oficer w żegludze międzynarodowej.

Cztery lata i gotowe

– Bardzo się cieszę, że to właśnie elblążanin będzie nadzorował tę ważną inwestycję. Koordynator będzie miał siedzibę w Elblągu – mówił na ostatniej sesji rady miasta Jerzy Wilk, były prezydent, a obecnie poseł PiS.

Przed kapitanem Żurawskim ogromna odpowiedzialność. Będzie nadzorował inwestycję wartą 880 mln zł. Do rozpoczęcia prac budowlanych pozostało jedynie pół roku. Zgodnie z harmonogramem roboty...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10770

Wydanie: 10770

Spis treści
Zamów abonament