Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie ma taryfy ulgowej przy sporządzaniu korekt

13 lipca 2017 | Praca i ZUS

Informację o kwocie obniżenia wpłat na PFRON (INF-U) należy skorygować po każdej zmianie w miesięcznej informacji o zatrudnieniu INF-1. Nie ma znaczenia, jak często się to dzieje i jakie okoliczności zmuszają do poprawienia dokumentów.

- Jesteśmy zakładem pracy chronionej, zatrudniającym prawie 500 osób niepełnosprawnych. Co miesiąc wystawiamy ok. 200 ulg na PFRON naszym kontrahentom. Mamy wiele przypadków zmiany wskaźników zatrudnienia (np. pracownik odwołał się od decyzji i sąd przyznał mu wstecznie stopień niepełnosprawności lub zmienił stopień na wyższy). W związku z tym dział kadr, w ślad za zmianą wskaźników zatrudnienia, ma obowiązek sporządzić korekty INF-1, nawet pół roku wstecz. Przykładowo wystawiony w sierpniu 2016 r. INF-1, na podstawie którego wystawiono ulgi za sierpień 2016 r. i dalsze miesiące, będzie miał korektę wskaźników zatrudnienia. Czy jesteśmy zobowiązani wystawiać korekty INF-U za każdym razem, kiedy zostanie zrobiona korekta INF-1?...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10799

Wydanie: 10799

Spis treści

Rozmowy czwartkowe

Zamów abonament