Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Służymy polskim eksporterom

13 lipca 2017 | Ekonomia
Janusz Władyczak
źródło: materiały prasowe
Janusz Władyczak
Piotr Stolarczyk
źródło: materiały prasowe
Piotr Stolarczyk

Jeżeli chodzi o naszą pomysłowość, potrafimy zastosować rozwiązania często bardziej innowacyjne niż nasi zagraniczni odpowiednicy – mówią wiceprezesi KUKE.

Piotr Stolarczyk, Janusz Władyczak

Rz: Czym dokładnie zajmuje się Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych?

Piotr Stolarczyk: Wspieramy polskich eksporterów. Przedsiębiorcy najczęściej nie są w stanie sami zminimalizować ryzyka związanego z zagraniczną ekspansją. Rolą KUKE jest pomagać polskim firmom zainteresowanym nowymi rynkami. Mogą one liczyć nie tylko na ubezpieczenia sprzedaży dóbr szybkozbywalnych, takich jak np. produkty spożywcze, ale również na ubezpieczenia projektów inwestycyjnych – usług budowlanych, dostaw maszyn lub linii technologicznych. Wiemy, że to przedsiębiorcy znają się najlepiej na swoim biznesie, a naszą rolą jest pomóc im w ekspansji. To z tego powodu doradzamy często również w obszarze inżynierii finansowej, we właściwym doborze produktów finansowych. KUKE jest jedynym ubezpieczycielem, który ma ustawowy mandat do oferowania ubezpieczeń eksportowych gwarantowanych przez Skarb Państwa. W tej działalności występujemy jako tzw. agencja ubezpieczeń kredytów eksportowych. Na całym świecie działa około 80 podobnych organizacji, które są elementem systemu wspierania eksportu w danym kraju.

I jesteście w stanie z nimi konkurować?

P.S.: Jeżeli chodzi o naszą pomysłowość, potrafimy zastosować rozwiązania często...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10799

Wydanie: 10799

Spis treści

Rozmowy czwartkowe

Zamów abonament