Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Duże spółki nadal modne

13 lipca 2017 | Moje pieniądze
Firmy z WIG20 uważane za warte zainteresowania
źródło: Rzeczpospolita
Firmy z WIG20 uważane za warte zainteresowania

Na które firmy z WIG20 warto postawić Jacek Mysior

Spółki z WIG20 w tym roku radziły sobie lepiej niż małe i średnie firmy. Zdaniem wielu analityków, taka tendencja powinna się utrzymać w drugiej połowie roku. Które spółki pociągną WIG20?

Jedną z lokomotyw nadal będzie sektor finansowy, na który uważnie spoglądają zwłaszcza inwestorzy z zagranicy. Biorąc pod uwagę wyceny, analitycy zalecają jednak selektywne podejście.

Wybrane banki i ubezpieczyciel

Jednym z faworytów jest Pekao. Jak argumentuje Marcin Materna, dyrektor działu analiz w Millennium DM, ostatni spadek ceny akcji spowodował, że obecnie znajduje się ona na poziomie bardziej uzasadnionym wynikami spółki. Można też liczyć na utrzymanie hojnej polityki dzielenia się zyskami z akcjonariuszami. Wskazuje na to wysoki współczynnik wypłacalności banku oraz fakt, że nowi właściciele (PZU i PFR) są bardziej zainteresowani kursem akcji i dywidendami niż zazwyczaj Skarb Państwa. Dodatkowo można spodziewać się odejścia od konserwatywnej polityki, która ograniczała wzrost zysków banku.

– Nie wykluczamy także przejęcia Alior Banku przez Pekao. Byłoby to ciekawym rozwiązaniem, które ożywiłoby znacząco działalność i ofertę banku w segmencie detalicznym. Zakładając wypłatę większości zysku w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10799

Wydanie: 10799

Spis treści

Rozmowy czwartkowe

Zamów abonament