Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trump junior pogrąża ojca

13 lipca 2017 | Świat | Jędrzej Bielecki
Donald Trump Junior przyznaje, że teraz inaczej odniósłby się do propozycji spotkania z wysłanniczką Kremla (zdjęcie z grudnia 2016 z windy w Trump Tower).
źródło: PAP/EPA
Donald Trump Junior przyznaje, że teraz inaczej odniósłby się do propozycji spotkania z wysłanniczką Kremla (zdjęcie z grudnia 2016 z windy w Trump Tower).

Dowód na kontakty z Kremlem w celu kompromitacji Clinton podważa strategię obrony prezydenta.

Donald Trump Junior opublikował swoją korespondencję elektroniczną z brytyjskim menedżerem Robem Goldstonem we wtorek po południu, kiedy stało się dla niego jasne, że za chwilę to samo zrobi „New York Times". Maile pochodzą z początku czerwca zeszłego roku, zaraz po tym, jak Donald Trump zdobył nominację republikanów w wyborach prezydenckich i szykował się do decydującej batalii o Biały Dom z Hillary Clinton.

Goldstone skontaktował się z synem prezydenta, aby powiedzieć mu, że „prokurator generalny Rosji spotkał się z Arasem Agalorowem (moskiewski potentat na rynku nieruchomości, z którym Trump prowadził interesy, w szczególności gdy organizował w 2013 r. konkurs Miss Universe w rosyjskiej stolicy – red.) i powiedział, że może zaoferować sztabowi Trumpa oficjalne dokumenty i informacje, które skompromitują Hillary i odsłonią jej powiązania z Rosją, co będzie bardzo przydatne dla twojego ojca". Materiały miały być przekazane osobiście przez powiązaną z Kremlem adwokat Natalię Weselnicką.

„To są bardzo wrażliwe informacje, ale chodzi o część wsparcia przez Rosję i jej rząd dla Trumpa – przekonywał Goldstone. – Mogę...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10799

Wydanie: 10799

Spis treści

Rozmowy czwartkowe

Zamów abonament