Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kaspersky stracił USA

13 lipca 2017 | Ekonomia

Rosyjski producent zabezpieczeń komputerowych został usunięty z listy firm, które mogą dostarczać oprogramowanie dla instytucji rządowych w Ameryce.

Amerykanie zarzucają założycielowi firmy Jewgienijowi Kasperskiemu powiązania z rosyjską służbą bezpieczeństwa FSB. Już 29 czerwca senacki Komitet ds. Sił Zbrojnych USA wystąpił o wykreślenie firmy z listy możliwych dostawców oprogramowania dla armii i urzędów państwowych.

W środę Biały Dom usunął firmę z listy dostawców oprogramowania zabezpieczającego komputery instytucji rządowych przed atakami. To poważny cios z finanse Kaspersky Lab. W minionym roku na Amerykę Płn. przypadło 24,3 proc. (644 mln dol.) przychodów spółki.

„Kaspersky Lab nie współpracuje z żadnym krajem w szpiegostwie cybernetycznym" i jest prywatną firmą niemającą powiązań politycznych „z żadnym krajem świata" – głosi komunikat spółki.

W marcu firma potwierdziła wypłatę 11 tys. dol. Michelowi Flynnowi, b. doradcy Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego. Firma tłumaczyła, że było to honorarium za wystąpienie na Government Cybersecurity Forum w... 2015 r.    —it

Wydanie: 10799

Wydanie: 10799

Spis treści

Rozmowy czwartkowe

Zamów abonament