Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pole namiotowe z podatkiem od nieruchomości

13 lipca 2017 | Dobra Firma | Marek Piotrowski
Zmiana przeznaczenia gruntu rolnego zmienia zasady jego opodatkowania.
źródło: Fotolia
Zmiana przeznaczenia gruntu rolnego zmienia zasady jego opodatkowania.

Od gruntów rolnych należy płacić podatek rolny. W miejscowościach atrakcyjnych wypoczynkowo część takich terenów jest często w sezonie letnim zajmowana na działalność gospodarczą, np. na kempingi. Właściciel działki musi zgłosić ten fakt w urzędzie gminy i uiszczać podatek od nieruchomości.

Wakacje w pełni, więc nic dziwnego, że wiele gruntów dotychczas niezagospodarowanych albo wykorzystywanych rolniczo jest w okresie wakacyjnym przeznaczonych na działalność związaną z turystyką i wypoczynkiem. Tak dzieje się zwłaszcza w miejscowościach uznawanych za kurorty wakacyjne, ale także często na malowniczo położonych, lecz sennych przez pozostałą część roku obszarach wiejskich. Wiele rolnych działek w takich miejscowościach stało się teraz polami namiotowym, kempingami lub miejscami, gdzie świadczone są usługi dla przyjezdnych wczasowiczów. Często jednak właściciele takich gruntów zapominają, że zajęcie terenu na działalność gospodarczą wpływa na jego opodatkowanie podatkiem od nieruchomości....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10799

Wydanie: 10799

Spis treści

Rozmowy czwartkowe

Zamów abonament