Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Remonty kamienic i ludzkich dusz

13 lipca 2017 | Życie Regionów | Iwona Trusewicz
Pieniądze z Unii wesprą wiele lokalnych inicjatyw. Np. w Ełku miasto za 4,2 mln zł odnowi teren Ełckiej Kolei Wąskotorowej.
źródło: Fotolia
Pieniądze z Unii wesprą wiele lokalnych inicjatyw. Np. w Ełku miasto za 4,2 mln zł odnowi teren Ełckiej Kolei Wąskotorowej.

Unijne pieniądze przywrócą blask zaniedbanym budowlom w kilkunastu miastach regionu. Powstaną w nich miejsca przyjazne mieszkańcom i ośrodki pomocy osobom wykluczonym społecznie.

Z 35 projektów, które samorząd regionu dofinansuje z Regionalnego Programu Operacyjnego kwotą ponad 71 mln zł, stolica regionu zgłosiła 15 pomysłów i wszystkie znalazły się na zaakceptowanej liście. Olsztyn otrzyma na nie w sumie 21,5 mln zł dofinansowania unijnymi pieniędzmi.

Tym razem większość pomysłów pochodziła od samych olsztyniaków – członków wspólnot mieszkaniowych. Na 15 projektów tylko cztery zgłosił ratusz. W zgodnej opinii samorządowców, po realizacji wszystkich zatwierdzonych projektów miasto zyska na urodzie, a wykluczeni społecznie mieszkańcy dostaną potrzebną pomoc.

Projekty olsztyńskie...

Co zmieni się w stolicy regionu? Zagospodarowany zostanie teren zajezdni trolejbusowej przy ul. Knosały. Będzie to kolejna cegiełka w rozwoju Muzeum Nowoczesności, które już funkcjonuje w tzw. Tartaku Raphaelsohnów. To projekt urzędników ratusza.

Miasto dostało też pieniądze na otoczenie budynku, malowniczo położonego w zakolu rzeki Łyny. Na zagospodarowanie terenów urząd marszałkowski przyznał Olsztynowi 3,4 mln zł, a na samo muzeum w zajezdni 1,7 mln zł.

Pieniądze będą też na remonty poszczególnych,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10799

Wydanie: 10799

Spis treści

Rozmowy czwartkowe

Zamów abonament