Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pomagają Polakom spełnić marzenie o studiach za granicą

14 lipca 2017 | Dobra Firma
Aleksandra Kozera i Olga Siczek pomagają dostać się na zagraniczne studia
źródło: materiały prasowe
Aleksandra Kozera i Olga Siczek pomagają dostać się na zagraniczne studia

Firma Elab od kilku lat pomaga Polakom w dostaniu się na zagraniczne uczelnie. W tym roku za ich pośrednictwem trafi tam już tysiąc osób, a zainteresowanie doradztwem edukacyjnym coraz szybciej rośnie. piotr mazurkiewicz

Elab Education Laboratory zajmuje się wciąż dość nową na polskim rynku usługą jaką jest kompleksowe doradztwo związane z edukacją zagraniczną. Najprościej mówiąc, firma pomaga w dostaniu się na uczelnie zagraniczne, w tym na najbardziej prestiżowe uniwersytety świata.

Za Elabem stoją dwie kobiety – Aleksandara Kozera i Olga Siczek postanowiły na biznes przekuć swoje osobiste doświadczenia ze studiowania za granicą. Aleksandra Kozera jest absolwentką Cass Business School London i National University of Singapore. Z kolei Olga Siczek ukończyła City University London i Rutgers University w USA.

Własne doświadczenia

– Zgłaszało się wtedy do nas mnóstwo znajomych z pytaniami, jak zorganizować taki wyjazd. Większość z nich nie zdawało sobie nawet sprawy, że można wyjechać na zagraniczne studia z polską maturą. Cały proces rekrutacji oraz koszty takiego przedsięwzięcia również obrosły w liczne stereotypy i mity – mówi Olga Siczek.

W latach 90. ubiegłego wieku w Polsce gwałtownie wzrosła liczba osób podejmujących studia wyższe. Elab był jedną z pierwszych firm doradztwa edukacyjnego w kraju, które zaczęły korzystać z tego trendu. Założycielki pierwszych klientów pozyskiwały dzięki...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10800

Wydanie: 10800

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament