Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowoczesne przedszkole integracyjne w Górze Kalwarii

14 lipca 2017 | Modernizacja roku
źródło: materiały prasowe
źródło: materiały prasowe

Budynek, w którym dotychczas mieściło się przedszkole, to konstrukcja typu „Ciechanów" z lat 70. ubiegłego wieku. Przedszkole funkcjonowało w tym budynku około 40 lat. Budowa nowego obiektu była niezbędną inwestycją.

Budowa nowoczesnego Samorządowego Przedszkola Integracyjnego w Górze Kalwarii rozpoczęła się we wrześniu 2015 roku, a już w połowie listopada 2016 roku dzieci przeprowadziły się do nowej placówki.

Budynek zawiera część przedszkolną przeznaczoną dla sześciu oddziałów dla 25 dzieci każdy, z możliwością uruchomienia jeszcze jednego, oraz oddzieloną od nich część żłobkową dla 20 dzieci. Od września 2017 roku swoją działalność rozpoczyna żłobek, który jest jedną ze składowych tej inwestycji i kolejny oddział przedszkolny.

Nowe przedszkole to budynek parterowy, otwarty, wybudowany na poziomie dróg dojazdowych i chodników, zlokalizowany przy ulicy Bema. Jest w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych, wyposażony w rampę prowadzącą do ogrodu.

Place zabaw również dostosowane są dla dzieci niepełnosprawnych.

Wyposażenie placówki w niskie regały, stoliki i krzesełka o wysokości dostosowanej do wieku podopiecznych placówki obejmuje również specjalistyczne pomoce dydaktyczne przystosowane do potrzeb i możliwości intelektualnych oraz fizycznych dzieci.

Budowla składa się z modułów tworzących niezależne oddziały mieszczące salę pobytu dzieci wraz z częścią spożywania posiłków, pomieszczenia magazynowego, toalet przystosowanych dla dzieci niepełnosprawnych. Każda z sal ma wyjście do ogrodu. Wspólną...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10800

Wydanie: 10800

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament