Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Lepsze warunki studiowania i badań

14 lipca 2017 | Modernizacja roku

Budynek Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej przed modernizacją nie spełniał obecnie obowiązujących norm w zakresie ochrony cieplnej.

Nie stwierdzono co prawda występowania zjawiska przemarzania przegród, ale odbywało się to kosztem dużych nakładów ponoszonych na ogrzanie pomieszczeń. W ramach rewitalizacji wraz z przebudową polegającej na termomodernizacji obiektu Politechnika Warszawska wykonała kompleksowy remont elewacji Gmachu Głównego wraz z wymianą stolarki, wykonano termomodernizację dachu wraz modernizacją świetlika nad Dużą Aulą oraz wykonano prace związane z zapewnieniem właściwych warunków higienicznych poprzez modernizację systemu wentylacji z rekuperacją ciepła.

Bezpośrednią korzyścią związaną z realizacją rewitalizacji wraz z przebudową Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej – termomodernizacji obiektu było podniesienie do wyższego standardu substancji głównego budynku dydaktycznego uczelni. Realizacja inwestycji przyniosła poprawę warunków studiowania i prowadzenia badań naukowych, a także podwyższenie warunków energetycznych budynku. Projekt nie był przedsięwzięciem komercyjnym.

Kształcenie nowych pokoleń

Prof. dr hab. inż. Stanisław Wincenciak prorektor ds. rozwoju Politechniki Warszawskiej

Z czego wynikała potrzeba zrealizowania inwestycji pn. „Wykonanie rewitalizacji wraz z przebudową gmachu głównego Politechniki Warszawskiej – termomodernizacja

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10800

Wydanie: 10800

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament