Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmy w centrum zainteresowania

14 lipca 2017 | Ekonomia
Alior Bank chce być bankiem pierwszego wyboru dla polskich firm.
źródło: Shutterstock
Alior Bank chce być bankiem pierwszego wyboru dla polskich firm.

Mamy w Polsce ponad 1,8 mln przedsiębiorstw – z czego znakomita większość, 99,8 proc., stanowią firmy mikro, małe i średnie. To rynek, o który ostro walczą banki – z konkurencją zewnętrzną, ale przede wszystkim między sobą.

tekst powstał we współpracy z ALIOR BANKIEM

Mikro, małe i średnie firmy przyczyniają się do wytworzenia plus minus 50 proc. polskiego PKB. Do spokojnego działania potrzeba im przede wszystkim finansowania. A z tym bywa różnie. To bankowe zależy od koniunktury, sytuacji gospodarczej, branży, w której firma działa. Postępująca regulacja rynku, a co za tym idzie wymogi banków wobec kredytobiorców spowodowały, że na finansowanie działalności mikro i małych firm coraz częściej decydują się firmy pożyczkowe. Ich oferta jest na ogół istotnie droższa od bankowej, ale za to obwarowana mniejszą liczbą warunków, na dodatek łagodniejszych, a zatem łatwiejszych do spełnienia. Nic zatem dziwnego, że banki uatrakcyjniają ofertę. Dla firm szczególnie ważna jest szybkość i prostota procedury kredytowej. Dlatego np. w Alior Banku uruchomiono nową ofertę kredytową do 500 tys. zł z szybkim procesem kredytowym, dzięki czemu już po 30 min klient otrzymuje wstępną decyzję, a środki mogą być uruchomione nawet w ciągu jednego dnia od złożenia wniosku. Dokumentacja finansowa jest uproszczona, nie ma wymogu przedkładania zabezpieczenia.

Bez opłat, z promocjami

Ale finansowanie to nie wszystko. Narzędziem niezbędnym do sprawnego zarządzania finansami firmy jest rachunek bieżący. Firma...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10800

Wydanie: 10800

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament