Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Konto z księgową w pakiecie

14 lipca 2017 | Dobra Firma

Pozabankowe usługi powiązane z firmowym rachunkiem bankowym są coraz popularniejsze. Do najprzydatniejszych należy księgowość zintegrowana z kontem. Na razie oferują ją jednak nieliczne banki. ewa bednarz

Konto z księgowością online jest wygodne, może być tańsze niż korzystanie z usług biura rachunkowego, pozwala zaoszczędzić czas i papier. Jego wybór zależy od wielkości przedsiębiorstwa i co jest z tym związane firmowych potrzeb.

Można samodzielnie

Większość usług księgowych oferowanych przez banki przeznaczona jest dla małych i średnich przedsiębiorstw, które prowadzą niepełną księgowość – tylko księgę przychodów i rozchodów, choć bywają i oferty dla dużych firm wraz z usługami profesjonalnych księgowych. Pierwsze na ogół wiążą się z samodzielną obsługą księgową przy wykorzystaniu specjalnego oprogramowania, które może być w pełni zintegrowane z kontem i pozwalać na logowanie za pomocą jednego hasła. Może też być osobną platformą, co jest znacznie częstsze.

Największy wybór pakietów zintegrowanej z kontem mKsięgowości ma mBank. Najprostszy – przeznaczony przede wszystkim dla mikroprzedsiębiorców i niewielkich firm – bezpłatny pakiet Start połączony z kontem umożliwia wystawianie e-faktur i automatyczne sczytywanie danych z faktur do przelewów. Informuje też, które e-faktury zostały opłacone przez kontrahentów i przypomina o zaległych płatnościach. Wygeneruje również automatycznie deklarację podatkową.

Kto nie ma jednak pewności czy dobrze wszystko zaksięguje, może wykupić za 50 zł miesięcznie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10800

Wydanie: 10800

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament