Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prezydent Warszawy wysłała pełnomocników

14 lipca 2017 | Kraj | DF

Komisja weryfikacyjna zajmowała się w czwartek działką na placu Defilad, od której zaczęła się tzw. afera reprywatyzacyjna.

Prawie całe posiedzenie Krzysztof Śledziewski, były urzędnik (rozwiązanego) Biura Gospodarki Nieruchomościami, zeznający jako świadek, odsłaniał kulisy tej sprawy. Powiedział m.in., że zwrotami nieruchomości interesowali się różni politycy i radni, i „wprost naskakiwano na BGN, dlaczego nie zwraca nieruchomości". Często zasłaniał się jednak niepamięcią.

Zeznania składali również beneficjenci decyzji przyznającej użytkowanie wieczyste: adw. Grzegorz M. i Janusz P. Trzecia współwłaścicielka, Marzena K., skorzystała z prawa odmowy zeznań.

Na wczorajszym posiedzeniu nie stawiła się Hanna Gronkiewicz-Waltz. W jej imieniu uczestniczyli w posiedzeniu pełnomocnicy: dyrektorzy Biura Spraw Dekretowych i dwójka adwokatów. Członkowie komisji uznali jednak osobiste stawiennictwo prezydent Warszawy za kluczowe, a przewodniczący komisji Patryk Jaki zapowiedział wniosek o ukaranie Hanny Gronkiewicz-Waltz kolejną grzywną.

Wydanie: 10800

Wydanie: 10800

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament