Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmy pod lupą nadzoru budowlanego

14 lipca 2017 | Nieruchomości | Renata Krupa-Dąbrowska

Stan techniczny dużych obiektów jest kontrolowany nawet kilka razy do roku. To uciążliwe, ale ma też swoją zaletę: właściciel lub zarządca zyskuje pewność, że jego sklep czy magazyn jest bezpieczny.

Dwie podstawowe kontrole przeprowadza się raz w roku oraz co pięć lat. Różnią się między sobą zakresem. W trakcie rocznej kontroli sprawdza się stan konstrukcji, elewacji, przegląda się pomieszczenia, instalacje i urządzenia związane z ochroną środowiska (w tym służące gromadzeniu i utylizacji odpadów stałych, przewody wentylacyjne i kominowe i instalacje gazowe). Natomiast co pięć lat bada się m.in.: stan techniczny i przydatność do użytkowania obiektu budowlanego, jego estetykę, instalację elektryczną i piorunochronną w zakresie stanu sprawności połączeń, osprzętu, zabezpieczeń i środków ochrony od porażeń, oporności izolacji oraz uziemienia instalacji i aparatów.

Kontrole te przeprowadza osoba z odpowiednimi kwalifikacjami....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10800

Wydanie: 10800

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament