Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Można zwołać wspólne posiedzenie

18 lipca 2017 | Administracja | Anna Puszkarska

W sytuacji, gdy przepis prawa uzależnia wydanie decyzji od zajęcia stanowiska przez inny organ, decyzję można wydać dopiero gdy ten organ zajmie stanowisko. W celu przyspieszenia, organ załatwiający sprawę może zwołać posiedzenie w trybie współdziałania.

- W czerwcu wszczęto postępowanie w sprawie, w której do wydania decyzji potrzebna jest opinia innego organu. Organ, który załatwia sprawę, jest zdania, że dobrym rozwiązaniem będzie wspólne posiedzenie, które umożliwi wymianę informacji. Czy może zwołać takie posiedzenie jeszcze przed upływem terminu do wyrażenia opinii?

Przed upływem terminu do wyrażenia opinii posiedzenie w trybie współdziałania można zwołać tylko na wniosek organu, który ma wyrazić opinię (organu współdziałającego), a nie z inicjatywy organu właściwego do załatwienia sprawy.

Zgodnie z art. 106 kodeksu postępowania administracyjnego (dalej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10803

Wydanie: 10803

Spis treści
Zamów abonament