Biznes obawia się nagłych zmian prawa
Przedsiębiorcy chcą poprawy wymiaru sprawiedliwości, ale według czytelnych reguł.
Anita Błaszczak
Czołowe organizacje biznesowe zgodnie podkreślają, że konieczna jest poprawa funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości, ale powinna być ona przeprowadzona zgodnie ze standardami stanowienia prawa.
Tymczasem projekt nowej ustawy o Sądzie Najwyższym, jako projekt poselski, jest prowadzony bez konsultacji społecznych, co może skutkować złą jakością stanowionego prawa – oceniają w ogłoszonym w poniedziałek wspólnym stanowisku członkowie Rady Dialogu Społecznego (BCC, Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP i Związek Rzemiosła Polskiego).
Jak podkreślają, sposób dokonywania zmian w wymiarze sprawiedliwości nie sprzyja wizerunkowi Polski w oczach przyszłych i obecnych inwestorów. Zaufania przedsiębiorców nie budzi też możliwy bezpośredni wpływ polityczny na władzę sądowniczą wszystkich szczebli.
masz pytanie, wyślij e-mail do autorki: a.blaszczak@rp.pl
Powiedzieli
Krzysztof Kajda, dyrektor departamentu prawnego Konfederacji Lewiatan
Projekt nowej ustawy o Sądzie Najwyższym to kolejny ustrojowy akt prawny dotyczący wymiaru sprawiedliwości, który jest procedowany w trybie poselskim. W ten
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta