Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

O idei bonusu deweloperskiego

23 stycznia 2018 | Rzecz o prawie | Mirosław Gdesz

Program rządowy powinien integrować mieszkańców.

Dyskusja o rządowym programie powiększania zasobu mieszkaniowego przy pomocy środków publicznych i realizacji konstytucyjnego prawa do mieszkania, w szczególności wyrażona w ustawie z 21 lipca 2017 r. o Krajowym Zasobie Nieruchomości, skłania do refleksji o możliwości wykorzystania prawa zagospodarowania przestrzeni.

Ograniczanie się do budowy mieszkań w programie „Mieszkanie Plus" nie jest rozwiązaniem dobrym. Doświadczenia bardziej rozwiniętych ekonomicznie państw, pokazują że polityka poprawy warunków mieszkaniowych wymaga działań wielopłaszczynowych. Trzeba przy tym szukać rozwiązań najprostszych a nie wydumanych konstrukcji legislacyjnych.

To grozi napiętnowaniem

Po pierwsze, centralne sterowanie rynkiem mieszkaniowym jest założeniem bardzo trudnym. Po drugie, łatwo chwalić się oddaniem do użytku budynku zrealizowanego ze środków programu Mieszkanie+, jednak budynki takie mogą być oznaczone przez lata nie tyle pamiątkową tabliczką, ile piętnem jako wyizolowane z tkanki społecznej....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10958

Wydanie: 10958

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament