Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dla firmy wyrok jest lepszy niż porozumienie

23 stycznia 2018 | Prawo | Monika Pogroszewska

Nie można wrzucić w koszty odszkodowań wypłaconych zwolnionym zamiast przyszłych wyższych roszczeń. Nie zgadza się na to ani skarbówka, ani sąd.

Wypłata świadczeń na rzecz byłych pracowników na podstawie porozumienia w związku z rozwiązaniem umowy o pracę nie jest kosztem uzyskania przychodu. Uznał tak Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku. Stwierdził także, że spółka nie odliczy zasądzonego odszkodowania za zwolnienie pracownika bez wypowiedzenia.

Spółka z branży energetycznej od 2011 r. przeprowadza restrukturyzację. Jednocześnie jest stroną umowy społecznej, która zapewnia pracownikom szczególną ochronę. Zwolnieni pracownicy skierowali przeciwko niej pozwy. Uzyskali potwierdzenie, że wypowiedzenie umów odbyło się z naruszeniem umowy społecznej. Spór dotyczył byłych pracowników, z którymi spółka...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10958

Wydanie: 10958

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament