Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Depresja? Musisz coś zmienić w swoim życiu

23 stycznia 2018 | Druga strona | Łukasz Lubański
źródło: materiały prasowe

- W depresjach lekkich i umiarkowanych skuteczność psychoterapii i leków jest zbliżona. Natomiast leki są wyraźnie skuteczniejsze, gdy mamy do czynienia z ciężkimi przypadkami depresji - mówi dr n. med. Sławomir Murawiec psychiatra, z Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Rzeczpospolita: Z badań wynika, że w 2017 r. sprzedano w Polsce 21 mln opakowań leków przeciwdepresyjnych, o 5 proc. więcej niż w 2016 r. Dlaczego przyjmujemy coraz więcej tego typu leków?

Sławomir Murawiec: Trend ten obserwujemy od dziesięcioleci, jeszcze 15–20 lat temu sprzedawano ok. miliona opakowań rocznie. Wynika to m.in. z tego, że leki, które zaliczamy do przeciwdepresyjnych, są stosowane przy wielu zaburzeniach i problemach zdrowotnych. Nie tylko w przypadku depresji, ale także przy zaburzeniach lękowych czy przy zespole jelita drażliwego. Łącznie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10958

Wydanie: 10958

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament