Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pogrobowcy Hitlera

23 stycznia 2018 | Kraj | Paweł Łepkowski

Mimo że w tym roku miną 72 lata od wyroków, które wydano w pierwszym procesie norymberskim, i faktu, że o zbrodniach Hitlera powiedziano już niemal wszystko, ciągle powstają nowe organizacje neonazistowskie.

To szczególna zasługa neonazistów w Stanach Zjednoczonych, gdzie chroni ich pierwsza poprawka do konstytucji, gwarantująca wolność wypowiedzi. W 1974 roku niejaki Robert Brannen założył Ruch Narodowo-Socjalistyczny zwany także partią NSM88. Cyfry 88 odnosiły się do ósmej litery alfabetu łacińskiego. HH symbolizują nazistowskie pozdrowienie Heil Hitler. NSM88 jest odłamem Amerykańskiej Partii Nazistowskiej bazującej na negowaniu Holokaustu i gloryfikacji supremacji rasy białej. Organizacja posiada 25 filii na terenie Stanów Zjednoczonych. Jej członkowie noszą mundury niemieckiego Sturmabteilung ze zmodyfikowanymi insygniami.

Amerykańska NSM88 jest bardzo aktywna w internecie. I to głównie w Stanach Zjednoczonych bezkarnie powstają strony, głoszące wyjątkowo absurdalne poglądy historyczne stanowiące pomieszanie wydarzeń, ideologii i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10958

Wydanie: 10958

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament