Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmy logistyczne inwestują w magazyny

23 stycznia 2018 | Ekonomia
Rynek logistyczny rośnie razem z gospodarką
źródło: Rzeczpospolita
Rynek logistyczny rośnie razem z gospodarką

Gospodarka | Przedstawiciele branży spodziewają się kolejnego świetnego roku. Humory mogą im jednak popsuć problemy ze znalezieniem pracowników. Robert Przybylski

Branża transportowo-spedycyjno-logistyczna (TSL) spodziewa się, że 2018 będzie bardzo dobrym rokiem i inwestuje. FM Logistic, jeden z wiodących w regionie koncernów logistycznych, zamierza zwiększyć powierzchnię wynajmowanych w Polsce magazynów o 70 tys. mkw, czyli o 15 proc., zaś zatrudnienie o 300 osób, czyli o 10 proc. W Czechach przewiduje 20-procentowy wzrost powierzchni magazynowych (o 20 tys. mkw.) i 15-procentowy przyrost zatrudnienia (o 70 osób).

Dyrektor zarządzający na Europę Środkową FM Logistic Piotr Sukiennik tłumaczy rozbudowę w Polsce i Czechach nie tylko rozwojem gospodarki obu państw, ale również dużymi projektami tworzenia magazynów obsługujących kilka krajów.

Także inne firmy TSL obserwują ożywienie w branży logistycznej związane z coraz popularniejszym modelem obsługi logistycznej realizowanej w Polsce, ale o zasięgu regionalnym.

– Realizujemy kilka...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10958

Wydanie: 10958

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament