Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Właściwość miejscowa organu dla przedsiębiorcy

23 stycznia 2018 | Administracja | Anna Puszkarska

Jeżeli sprawa dotyczy prowadzenia zakładu pracy, organ właściwy do jej załatwienia ustala się według miejsca, w którym zakład jest, był lub ma być prowadzony. W takim przypadku rozstrzygające jest miejsce prowadzenia działalności gospodarczej.

- Spółka ma siedzibę na terenie innym niż ten, na którym znajduje się jej sklep. Czy postępowanie administracyjne w sprawie dotyczącej tego sklepu powinien prowadzić organ (państwowy powiatowy inspektor sanitarny) właściwy dla siedziby spółki?

Nie. Zasady ustalania właściwości miejscowej organów określono w art. 21 kodeksu postępowania administracyjnego (dalej k.p.a.). Przyjęto w nim, że w sprawach dotyczących nieruchomości właściwość miejscową organu ustala się według miejsca położenia tej nieruchomości, a w sprawach dotyczących prowadzenia zakładu pracy – według miejsca, w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10958

Wydanie: 10958

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament