Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sąd sprawdzi zasadność oceny samorządowca dopiero po zwolnieniu go z pracy

23 stycznia 2018 | Administracja | Małgorzata Jankowska

W postępowaniu sądowym toczącym się z odwołania od wypowiedzenia umowy o pracę z powodu uzyskania ponownie negatywnej oceny, pracownik samorządowy może kwestionować zasadność wystawionych mu ocen, nawet, jeśli uprzednio nie odwołał się od nich do kierownika jednostki.

- Pracownik samorządowy po raz drugi został negatywnie oceniony przez swojego przełożonego. Odwołał się od tej decyzji do kierownika jednostki, ale ten nie uwzględnił jego odwołania. Czy ma prawo zaskarżyć tę ocenę do sądu pracy?

Kwestie sporządzenia oceny okresowej samorządowców reguluje ustawa z 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych. Zgodne z jej art. 27 pracownik samorządowy zatrudniony na stanowisku urzędniczym, w tym kierowniczym stanowisku urzędniczym, podlega okresowej ocenie. Oceny na piśmie dokonuje jego bezpośredni przełożony, nie rzadziej niż raz na dwa lata i nie częściej niż raz na sześć miesięcy. Ocena, podobnie jak w innych pragmatykach zawodowych dotyczy wywiązywania się przez pracownika samorządowego z obowiązków wynikających z zakresu czynności na zajmowanym stanowisku oraz obowiązków określonych w art. 24 i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10958

Wydanie: 10958

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament