Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Więcej studiów pięcioletnich

23 stycznia 2018 | Prawo

projekt | Najlepsze uczelnie będą decydować, czy studia powinny być jednolite, bez podziału na licencjackie i magisterskie. katarzyna wójcik

Uczelnie z kategorią A lub A+, a więc te najlepsze, będą mogły zrezygnować ze studiów dwustopniowych na rzecz jednolitych. Taką zmianę do projektu nowej ustawy o szkolnictwie wyższym wprowadzono po konsultacjach społecznych. Teraz tylko niektóre kierunki mogą być prowadzone jako jednolite, np. prawo czy medycyna.

Projekt przewiduje częściowe odejście od obowiązującego w Unii Europejskiej systemu bolońskiego. Zmiana ma zacząć obowiązywać w 2021 r.

Podział regułą

– W Europie trwa dyskusja o systemie bolońskim. Ale nasze stanowisko jest jednoznaczne – skoro Polska jest częścią Unii Europejskiej, powinniśmy zachować rozwiązanie, które zapewnia porównywalność studiów w Polsce i w przestrzeni europejskiej – powiedział...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10958

Wydanie: 10958

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament