Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy można wystąpić o wcześniejszą ocenę?

23 stycznia 2018 | Administracja | Małgorzata Jankowska

Ustawa o służbie cywilnej wymienia sytuacje, w których członek korpusu sc jest oceniany wcześniej niż po upływie 24 miesięcy od poprzedniej oceny. Jest tak w razie zmiany stanowiska pracy, wiążącej się z istotną zmianą zakresu obowiązków, pod warunkiem, że od dnia sporządzenia ostatniej oceny okresowej upłynęło więcej niż sześć miesięcy, a przypadku osób ocenianych po raz pierwszy, jeżeli okres podlegający ocenie jest dłuższy niż sześć miesięcy. Czy do przyśpieszenia terminu oceny dojść może także na wniosek osoby ocenianej?

Tak. Wniosek osoby, która ma być poddana ocenie o zmianę terminu oceny jest jedną z czterech przesłanek, których wstąpienie uprawnia oceniającego do zmiany terminu oceny. Zgodnie z art. 81 ust.8 usc ocena okresowa może być sporządzona we wcześniejszym terminie, jeżeli od dnia sporządzenia ostatniej oceny okresowej upłynęło więcej niż sześć miesięcy, a w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10958

Wydanie: 10958

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament