Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sposób reprezentacji nie jest tym samym co uprawnienie do obioru pism

23 stycznia 2018 | Administracja | Anna Puszkarska

Stroną postępowania administracyjnego jest wspólnota mieszkaniowa, a nie jej zarząd. Gdy zarząd jest kilkuosobowy, oświadczenia woli za wspólnotę składają przynajmniej dwaj jego członkowie, ale odebrać pismo może każdy z nich.

Jedną ze stron postępowania administracyjnego jest wspólnota mieszkaniowa. W składanych przez nią pismach nie podano adresu wspólnoty, a tylko adresy zamieszkania członków zarządu. Czy w takim przypadku trzeba wysłać decyzję na wszystkie te adresy?

Nie. Zasady doręczania pism podmiotom innym niż osoby fizyczne określono w art. 45 kodeksu postępowania administracyjnego (dalej k.p.a.). Przewidziano w nim, że jednostkom organizacyjnym i organizacjom społecznym doręcza się pisma w lokalu ich siedziby do rąk osób uprawnionych do odbioru pism. W orzecznictwie podkreśla się, że doręczający nie musi sprawdzać zakresu obowiązków i uprawnień osób znajdujących się w siedzibie jednostki, jeżeli...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10958

Wydanie: 10958

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament