Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Planujemy powołać rzecznika praw podatnika

23 stycznia 2018 | Ekonomia
źródło: materiały prasowe

Teresa Czerwińska Stawiamy na strategię 3xP, czyli Prostotę, Przejrzystość i Przyjazność systemu. Robimy przegląd przepisów w celu wyłapywania „nadregulacji" – mówi minister finansów w rozmowie z Bogusławem Chrabotą i Andrzejem Stecem.

Rz: To pierwszy udzielony przez panią wywiad prasowy, tak więc przede wszystkim gratulujemy awansu. Jak się pani czuje w butach wicepremiera Morawieckiego?

Współpracowałam z premierem Mateuszem Morawieckim od czerwca. Ta współpraca była w mojej ocenie bardzo konstruktywna i owocna. Jestem zatem zaznajomiona ze sprawami Ministerstwa Finansów.

Czy zamierza pani kontynuować ścieżki wytyczone przez premiera Morawieckiego, czy ma pani inne, własne pomysły i priorytety?

Premier, jeszcze jako minister finansów, wytyczył pewne horyzonty i ścieżki rozwoju. Teraz obserwujemy ich owoce. W związku z tym jestem zwolenniczką polityki kontynuacji, co oczywiście nie oznacza, że nie będzie nowych pomysłów. Wszystko jednak w ramach strategii, którą wspólnie wcześniej realizowaliśmy.

Czy trudno być ministrem finansów, nie mając dużego wsparcia politycznego? Czy jest to możliwe?

Czuję zaplecze partyjne i polityczne ze strony obozu Zjednoczonej Prawicy. Najlepszym dowodem na to, że mam wsparcie polityczne, jest to, że jestem tutaj. Mam też na myśli wsparcie premiera Mateusza Morawieckiego i posłów parlamentu.

Zapisany w ustawie budżetowej deficyt na rok 2017 miał wynieść 60 mld zł. Kiedy poznamy jego faktyczną wysokość?

Dokładną kwotę poznamy pod koniec marca,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10958

Wydanie: 10958

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament