Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rodzina rozwódki z hektarami nie straci 500+

18 grudnia 2018 | Dobra Administracja | Mateusz Adamski

Świadczenia | Wliczeniu do dochodu rodziny podlega tylko część sumy proporcjonalna do wielkości udziału we współwłasności gospodarstwa rolnego – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu.

Burmistrz Miasta i Gminy O. odmówił Urszuli P. przyznania świadczenia wychowawczego w ramach rządowego programu „500+". Powodem było przekroczenie miesięcznego dochodu na członka rodziny. Decyzję tę utrzymało samorządowe kolegium odwoławcze (SKO), podzielając opinię, że rodzina nie spełnia kryterium dochodowego.

Z dochodem byłego małżonka

Licząc dochody rodziny za poprzedni rok, organy uwzględniły cały dochód z gospodarstwa rolnego, którego Urszula P. była właścicielem w części ułamkowej (po rozwodzie z mężem, drugim współwłaścicielem). Kobieta złożyła skargę na decyzję SKO do sądu administracyjnego. Przyznała, że posiada gospodarstwo rolne, ale jak zaznaczyła, nie użytkuje go. Dodała, iż gospodarstwo jest wydzierżawione od 2013 r., i z tego tytułu nie ma żadnej korzyści majątkowej.

W wyroku z 15 listopada 2018 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu (sygn. akt IV SA/Po 327/18)...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11234

Wydanie: 11234

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament