Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Były szef giełdy znów łączy podaż z popytem

18 grudnia 2018 | Ekonomia | Przemysław Tychmanowicz

Coraz prężniej rozwijający się rynek finansowania społecznościowego przyciąga nowych graczy. Zainteresował się nim Ludwik Sobolewski, były prezes GPW.

 

Sobolewski, który przez wiele lat był szefem warszawskiej giełdy, a później stał na czele giełdy w Bukareszcie, uruchamia nowy projekt. Chodzi o platformę crowdfundingową Emerging Europe Marketplace, na której spółki przez internet mają szukać kapitału na rozwój. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że platforma ta będzie konkurencją nie tylko dla funkcjonujących już na rynku rozwiązań crowdfundingowych, ale także dla platformy Private Market, do uruchomienia której szykuje się GPW.

Nowy gracz

– Uruchomiona została już dość prosta, ale bogata w funkcjonalności platforma, która w mojej opinii dość wyraźnie odróżnia się od platform crowdfundingowych. Nasz zespół tworzy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11234

Wydanie: 11234

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament