Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

69 km nowych dróg w pośpiechu na koniec roku

18 grudnia 2018 | Ekonomia | Adam Woźniak
źródło: Rzeczpospolita

W 2018 r. drogowcy włączą do ruchu 350 km szybkich tras, o 90 km mniej niż planowano. 
Połowa odcinków uruchamianych w końcu grudnia nie będzie jeszcze w pełni skończona.

 

Na niespełna dwa tygodnie przed końcem roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada włączenie do ruchu jeszcze 69 kilometrów nowych tras. To przyspieszenie ma poprawić mało imponujące statystyki, w których kolejny rok z rzędu nie zostanie wykonany plan założony na początku roku. Według najnowszych zapowiedzi drogowców, cały 2018 r. ma przynieść 350 km szybkich dróg, o 90 km mniej, niż zakładano jeszcze w pierwszym półroczu. To tyle samo co w roku ubiegłym, w którym do realizacji planów zabrakło 50 km.

Ekspresowa prowizorka

Pośpieszny finisz sprawi, że nie wszystkie z uruchamianych przed końcem roku tras będą całkowicie dokończone. Mogą się na nich pojawić ograniczenia prędkości i przewężenia. W sumie do końca grudnia zostaną uruchomione jeszcze cztery odcinki. Dwa z nich na drodze ekspresowej S3: od węzła Niedoradz do drogi wojewódzkiej nr 283 oraz od węzła Kaźmierzów do węzła Lublin-Północ. Na pierwszym dobudowywana jest druga nitka oraz trwa remont jezdni dotąd użytkowanej. Na drugim ruch miałby zostać puszczony na 7-kilometrowym fragmencie pomiędzy Lubinem a Polkowicami, natomiast pozostała część...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11234

Wydanie: 11234

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament