Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

eSIM-y wchodzą do Polski

18 grudnia 2018 | Rzeczpospolita Cyfrowa
eSIM to na razie usługa dla garstki Polaków
źródło: Rzeczpospolita
eSIM to na razie usługa dla garstki Polaków

telekomunikacja Aplikacja zaczyna zastępować stosowany od ćwierć wieku plastik z mikroczipem. Jeden aparat będzie mógł teraz działać pod kilkoma numerami różnych operatorów.

 

Kość pamięci w telefonie, specjalny serwer w sieci operatora i aplikacja zastępująca kawałek plastiku ze złotym czipem. To składowe eSIM – następcy tradycyjnej karty SIM z zapisanym na niej numerem telefonu komórkowego. eSIM ma przynieść rewolucję.

Początek tej rewolucji w telefonii mobilnej zapowiadany był dwa–trzy lata temu, ale to dopiero w tym roku w sprzedaży pojawiły się smartfony pozwalające na wykorzystanie standardu eSIM (ang. embeded SIM – wbudowany, osadzony, zintegrowany SIM).

Opracowany przez organizację GSMA standard elektronicznego SIM na globalną skalę zastosował Apple. Premiera nowych iPhone'ów przyniosła pierwsze spekulacje, który z operatorów w kraju...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11234

Wydanie: 11234

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament