Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Platformę zbudował w londyńskim metrze

18 grudnia 2018 | Rzeczpospolita Cyfrowa
≥Jan Sikora, twórca startupu Planet Plus, ma już ponad 600 tys. zarejestrowanych użytkowników i ponad 1 tys. e-sklepów, w tym takie, jak eBay, Amazon, Allegro czy AliExpress
źródło: materiały prasowe
≥Jan Sikora, twórca startupu Planet Plus, ma już ponad 600 tys. zarejestrowanych użytkowników i ponad 1 tys. e-sklepów, w tym takie, jak eBay, Amazon, Allegro czy AliExpress

biznes, ludzie, startupy | Rodzimy serwis Planet Plus ruszył z globalną ekspansją. michał duszczyk

Premiowanie za zakupy, czyli cashback, to jeden z dynamicznie rozwijających się trendów w handlu. Biznes na nim zbudował Jan Sikora, który przygodę z cashbackiem zaczął już w trakcie studiów w Londynie. Zatrudnił się wtedy w firmie Asperity (obecnie Reward Gateway) i zbudował od zera system nagradzania kupujących. Kiedy zaczynał w 2009 r., serwis nie miał ani jednej transakcji. – Kiedy dwa lata później odchodziłem, podpisywałem czeki na miliony funtów miesięcznie z cashbacku i otwierałem kolejne oddziały firmy na świecie – wspomina.

Wtedy też był już udziałowcem i doradcą zarządu. W międzyczasie skończył studia i zdecydował o powrocie do Polski. To tu rozkręca własny startup Planet Plus.

Niełatwe początki...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11234

Wydanie: 11234

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament