Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przybędzie fotoradarów

18 grudnia 2018 | Ekonomia | Robert Przybylski
źródło: Rzeczpospolita

Główny Inspektorat Transportu Drogowego wyda ponad 160 mln zł na nowe urządzenia rejestrujące. Pierwszy raz pojawią się na przejazdach kolejowych.

 

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego podpisze we wtorek umowę z Centrum Unijnych Projektów Transportowych na modernizację i rozbudowę sieci fotoradarów, wartą 162 mln zł. Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wyniesie 85 proc., czyli 137,7 mln zł.

W ramach projektu przewidziano zakup 358 nowych urządzeń rejestrujących, w tym 111 urządzeń, które zostaną zainstalowane w nowych lokalizacjach. Będą fotoradary stacjonarne i mobilne, odcinkowe pomiary prędkości, rejestratory przejazdu na czerwonym świetle na skrzyżowaniach drogowych i – po raz pierwszy – na przejazdach kolejowych. 247 urządzeń przeznaczonych będzie do zainstalowania w dotychczas...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11234

Wydanie: 11234

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament