Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szkoły pełne chorych nauczycieli

18 grudnia 2018 | Prawo | Joanna Ćwiek

Samorządy zastanawiają się, jak powstrzymać odpływ nauczycieli z zawodu. Niektórzy kuszą dodatkami.

 

250 zł dla nauczyciela stażysty i 270 zł dla kontraktowego – prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zdecydował o podwyższeniu od stycznia wynagrodzeń najsłabiej zarabiających nauczycieli. Wyższe uposażenie ma zachęcić młodych do pracy w szkole. Obecnie na Mazowszu jest ponad tysiąc wakatów.

Czy inne miasta pójdą w ślady stolicy? Na razie nie podjęto takich decyzji, choć włodarze nie wykluczają, że będą musieli to zrobić.

– Na tę chwilę nie rozważamy przyznania podobnych dodatków – informuje „Rzeczpospolitą" Marta Stachowiak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Bydgoszcz. Urzędniczka przyznaje jednak, że od lat szkoły w ich mieście borykają się z brakami kadrowymi. – Problem ten dotyczy nauczycieli przedmiotów zawodowych zarówno teoretycznych, jak i praktycznych. W tym roku incydentalnie wystąpił problem z obsadą zajęć z przedmiotów przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka) oraz matematyki – dodaje Stachowiak.

Również w Łodzi nie podjęto decyzji o przyznaniu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11234

Wydanie: 11234

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament