Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Anonimizację należy wykonać prawidłowo

26 lutego 2019 | Dobra Administracja | Danuta Frey

Jeżeli zaczernione fragmenty protokołu zawierają informację o charakterze publicznym, należy je odkodować – uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu.

Do dyrektora Centrum Usług Wspólnych wpłynął wniosek o udostępnienie informacji publicznej w postaci zanonimizowanych kopii protokołów z posiedzeń Komisji Świadczeń Socjalnych w konkretnym okresie. Centra Usług Wspólnych są jednostkami organizacyjnymi gmin, zapewniającymi obsługę finansową, rachunkową, prawną oraz administracyjną i organizacyjną jednostkom miasta i gminy. Komisje świadczeń socjalnych, działające w ich strukturach, przyznają indywidualne zapomogi z funduszu socjalnego.

Kursorem po protokole

CUW przesłało wnioskodawcy trzy zanonimizowane protokoły z posiedzeń komisji. Adresat przesyłki stwierdził jednak, że ponieważ pkt 1 jednego z protokołów został całkowicie zaczerniony, nie może ustalić jego treści. Czy zawiera wyłącznie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11291

Wydanie: 11291

Spis treści
Zamów abonament