Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Służby na łowach

26 lutego 2019 | Kraj | Marek Kozubal
Wojsko, policja i służby specjalne rekrutują nowych pracowników
autor zdjęcia: Piotr Guzik
źródło: Fotorzepa
Wojsko, policja i służby specjalne rekrutują nowych pracowników

Agencja Wywiadu, ABW, służby wojskowe, policja i CBA poszukują kandydatów do pracy. Stawiają m.in. na informatyków. Obiecują elastyczne płace.

W poniedziałek rozpoczął się TIDE Hackatron, zawody dla wojskowych informatyków. Ich organizatorem jest Dowództwo Sił Sojuszniczych NATO ds. Transformacji.

Polskę reprezentują cztery zespoły młodych oficerów z Centrum Projektów Informatycznych oraz studenci WAT. Tomasz Zdzikot, wiceminister obrony, w rozmowie z „Rzeczpospolitą" mówi, że w zawodach biorą udział ludzie najbardziej kreatywni spośród podejmujących służbę w wojsku. Realizują zadania pod presją czasu, mają też możliwość porównania swoich umiejętności z reprezentacjami innych krajów.

– Robimy wszystko, aby zostali oni w wojsku, a nie odeszli do firm komercyjnych – dodaje Zdzikot. Ale też przyznaje, że w tym zakresie konkurencja jest duża, bo kandydatów do pracy, w tym informatyków, poszukują też inne służby.

Armia prowadzi teraz nabór nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11291

Wydanie: 11291

Spis treści
Zamów abonament