Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nieporządku jest za dużo

26 lutego 2019 | Prawo | Krzysztof Szczucki

Jako obywatele powinniśmy widzieć, że służby państwowe traktują nas poważnie i w praktyce dbają o nasze bezpieczeństwo i nasz komfort – uważa Krzysztof Szczucki.

Przeciętny człowiek znacznie częściej styka się z wykroczeniami aniżeli z przestępstwami popełnianymi przez innych. Zrozumiały jest nasz strach, że czyjeś przestępstwo może naruszyć dobra nasze lub naszych bliskich. Na tym też często koncentruje się nasza uwaga – dyskutujemy o zasadach prawa karnego, jego zakresie, sprawdzamy skuteczność służb oraz wymiaru sprawiedliwości w ściganiu oraz karaniu osób odpowiedzialnych za popełnianie przestępstw. W praktyce jednak znacznie częściej padamy, bezpośrednio lub przynajmniej pośrednio, ofiarą wykroczeń, choćby tych dotyczących porządku publicznego. Niestety, służby takie jak policja i straże miejskie wciąż nie zawsze skutecznie radzą sobie z tymi problemami.

I tak wrócą

Czasem wystarczy przejść się na niedzielny spacer, pochodzić po okolicy miejsca zamieszkania czy odwiedzić najbliższy park. Nazbyt często spotyka się w takich sytuacjach osoby nietrzeźwe, zakłócające porządek...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11291

Wydanie: 11291

Spis treści
Zamów abonament