Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

5G przyspieszy rozwój gospodarki

26 lutego 2019 | Rzeczpospolita Cyfrowa
źródło: materiały prasowe

W Polsce nowa technologia pomogłaby rozwiązać problem wysokich kosztów budowy szerokopasmowego internetu 
na obszarach wiejskich – mówi Tonny Bao, dyrektor zarządzający Huawei Polska. Paweł Rożyński

 

Dużo mówi się ostatnio o technologii 5G. Jakie korzyści dadzą sieci komórkowe nowej generacji, że jest to takie ważne i budzi wiele kontrowersji?

5G umożliwia szybszy przepływ danych i daje większą pojemność przy mniejszych opóźnieniach przesyłu. Dzięki temu jesteśmy w stanie oferować szereg innych technologii, takich jak HD 4K, rzeczywistość rozszerzona i wirtualna czy autonomiczne samochody. Pracujemy przy tym cały czas nad nowymi możliwościami i usługami. Zapotrzebowanie na sieć 5G bowiem zwiększa się szybko w związku z popularyzacją internetu rzeczy. Komunikacja odbywać będzie się nie tylko między ludźmi, ale też ludźmi i urządzeniami oraz samymi urządzeniami. 5G będzie ogromnym wsparciem nie tylko dla konsumentów, ale przede wszystkim dla firm oraz administracji państwowej. Zdecydowanie przyspieszy dynamikę rozwoju gospodarki cyfrowej. Do 2035 r. rynek technologii ICT (telekomunikacja i informatyka – red.) ma wygenerować 3,5 bln dol. przychodu. Szacuje się, że na świecie dzięki temu powstanie 22 mln nowych miejsc pracy.

Gdzie w tym roku można spodziewać się największych przetargów 5G na świecie? W których weźmiecie udział?

W tym roku będzie dużo takich przetargów na świecie, w tym także w zachodniej Europie – m.in. w Niemczech, we Francji, Włoszech i w Norwegii. Podobny przetarg odbędzie się też w Chinach....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11291

Wydanie: 11291

Spis treści
Zamów abonament