Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wezwanie organu o pomoc prawną

26 lutego 2019 | Dobra Administracja | Anna Puszkarska

W wezwaniu o udzielenie pomocy prawnej organ prowadzący postępowanie powinien oznaczyć okoliczności będące przedmiotem wyjaśnień lub zeznań albo inne czynności, jakie mają być dokonane. Wyniki tych czynności są wiążące dla organu właściwego do załatwienia sprawy.

- Strona, zawiadomiona o zwróceniu się przez organ prowadzący postępowanie do innego organu o pomoc prawną, skierowała do organu udzielającego pomocy wniosek o przesłuchanie dodatkowego świadka (niewskazanego w wezwaniu o pomoc). Czy organ udzielający pomocy potrzebuje zgody organu prowadzącego postępowanie na przesłuchanie tego nowego świadka?

Nie.

Instytucja tzw. pomocy prawnej została uregulowana w art. 52 kodeksu postępowania administracyjnego (dalej k.p.a.). Zgodnie z tym przepisem, w toku postępowania, organ administracji ma prawo zwrócić się do właściwego terenowego organu administracji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11291

Wydanie: 11291

Spis treści
Zamów abonament