Czy będziemy szybsi od raka?
W Polsce każdego roku o swojej chorobie nowotworowej dowiaduje się 165 tysięcy osób. Milion żyje z tą diagnozą. Tekst powstał we współpracy z Polską Unią Onkologii
Tegoroczne obchody Światowego Dnia Walki z Rakiem rozpoczęły się 1 lutego konferencją „Rak – choroba przewlekła, sukces medycyny, życie dla pacjenta, wyzwania dla systemu", stanowiącą kolejny etap prowadzonej przez Centrum Onkologii w Warszawie w partnerstwie z Polską Unią Onkologii ekspercko-systemowej kampanii „Szybsi od raka".
Mimo iż nie wszyscy zaproszeni politycy uczestniczyli w konferencji, to przesłanie od marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego oraz minister rodziny, pracy i pomocy społecznej Elżbiety Rafalskiej potraktować należy jako zobowiązanie wsparcia konkretnymi działaniami pacjentów mierzących się nie tylko z traumą pierwszej diagnozy, ale i bodaj jeszcze większą – traumą informacji o wznowie choroby nowotworowej.
Dopisali natomiast wszyscy zaproszeni do paneli dyskusyjnych eksperci, których codziennością jest mierzenie się z tymi kolejnymi diagnozami.
Pacjenci i lekarze wciąż czekają
Doświadczenie ekspertów z nowoczesnymi metodami wykrywania i terapii raka potwierdza, że coraz częściej potrafimy pomagać chorym już nie tylko przy pierwszym, ale nawet trzecim czy czwartym nawrocie choroby. Tak dzieje się już na świecie w przypadku raka jelita grubego, o czym mówili...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta