Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy będziemy szybsi od raka?

26 lutego 2019 | Rzecz o zdrowiu
Chorzy na raka mają coraz mniej czasu, by miesiącami czekać na refundację leków
źródło: AdobeStock
Chorzy na raka mają coraz mniej czasu, by miesiącami czekać na refundację leków

W Polsce każdego roku o swojej chorobie nowotworowej dowiaduje się 165 tysięcy osób. Milion żyje z tą diagnozą. Tekst powstał we współpracy 
z Polską Unią Onkologii

 

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Walki z Rakiem rozpoczęły się 1 lutego konferencją „Rak – choroba przewlekła, sukces medycyny, życie dla pacjenta, wyzwania dla systemu", stanowiącą kolejny etap prowadzonej przez Centrum Onkologii w Warszawie w partnerstwie z Polską Unią Onkologii ekspercko-systemowej kampanii „Szybsi od raka".

Mimo iż nie wszyscy zaproszeni politycy uczestniczyli w konferencji, to przesłanie od marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego oraz minister rodziny, pracy i pomocy społecznej Elżbiety Rafalskiej potraktować należy jako zobowiązanie wsparcia konkretnymi działaniami pacjentów mierzących się nie tylko z traumą pierwszej diagnozy, ale i bodaj jeszcze większą – traumą informacji o wznowie choroby nowotworowej.

Dopisali natomiast wszyscy zaproszeni do paneli dyskusyjnych eksperci, których codziennością jest mierzenie się z tymi kolejnymi diagnozami.

Pacjenci i lekarze wciąż czekają

Doświadczenie ekspertów z nowoczesnymi metodami wykrywania i terapii raka potwierdza, że coraz częściej potrafimy pomagać chorym już nie tylko przy pierwszym, ale nawet trzecim czy czwartym nawrocie choroby. Tak dzieje się już na świecie w przypadku raka jelita grubego, o czym mówili...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11291

Wydanie: 11291

Spis treści
Zamów abonament