Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Fiskus zlicytuje na OLX, ale auto zajmie po cichu

26 lutego 2019 | Prawo | Aleksandra Tarka

Już niedługo do wszczęcia egzekucji nie będzie potrzebne doręczenie tytułu wykonawczego. Wystarczy faktyczne zajęcie pojazdu czy wpis do hipoteki.

 

W poniedziałek na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji pojawił się kompleksowy projekt zmian w postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Autorzy zapewniają, że jego celem jest uproszczenie procedur, które będą mieć pozytywne znaczenie nie tylko dla wierzycieli i fiskusa, ale także dla dłużników. Niestety, nie w pełni potwierdza to lektura poszczególnych rozwiązań przewidzianych w nowelizacji. A jedno, poszerzające katalog „zdarzeń", które oznaczają wszczęcie egzekucji administracyjnej, zdążyło już nawet zmrozić krew w żyłach ekspertów.

Wystarczy protokół

Jak wyjaśnia Michał Roszkowski, radca prawny, doradca podatkowy, partner w kancelarii w Accreo, projekt zmian autorstwa resortu finansów zawiera wiele uproszczeń w egzekucji administracyjnej, ale głównie dla wierzycieli oraz organów egzekucyjnych, czyli fiskusa.

– Niektóre są niepokojące i wymagają...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11291

Wydanie: 11291

Spis treści
Zamów abonament