Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Stać nas jako kraj, żeby być wśród liderów wprowadzania 5G

26 lutego 2019 | Ekonomia | Paweł Rożyński
źródło: materiały prasowe

Polska aspiruje do rangi najnowocześniejszych krajów ściągających innowacje. 5G jest do tego niezbędne. Oby rząd wytrzymał w postanowieniu, że wdroży je jak najszybciej – mówi Michał Kanownik, prezes ZIPSEE Cyfrowa Polska.

 

Trwają właśnie największe targi elektroniki konsumenckiej w Europie MWC w Barcelonie. A dla operatorów telekomunikacyjnych to bez wątpienia najważniejsza impreza na świecie. W jakiej kondycji jest ta branża?

Patrząc przez pryzmat trwających targów barcelońskich i ostatnich targów CES w Las Vegas widać, że branża elektroniki konsumenckiej ma się bardzo dobrze, rozwija się, pojawiają się nowe produkty i usługi. Konsumenci nadal potrzebują nowinek technologicznych, a firmy są w stanie je zaproponować w coraz bardziej atrakcyjnej formie.

Są to nie tylko produkty, ale również usługi, do których dzięki nim mają dostęp.

Cyfry pokazują, że branża odnotowuje regularne zwyżki. Nie są tak spektakularne jak przed dekadą, ale mamy do czynienia z regularnym wzrostem sprzedaży i zainteresowania, również Polaków, nową elektroniką.

Na MWC w Barcelonie i krótko przed pokazano sporo ciekawych rozwiązań jak składane telefony czy zaopatrzone w 5G. Takie rozszerzanie oferty rozpędzi rynek?

Mamy do czynienia z dwoma kategoriami propozycji nowych produktów. Jedna to telefony komórkowe i cała sfera związana z nowymi technologiami mobilnymi. Z drugiej strony mówimy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11291

Wydanie: 11291

Spis treści
Zamów abonament