Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowy dowód może skomplikować życie

26 lutego 2019 | Prawo | Agata Łukaszewicz

Od środy do 4 marca nie da się złożyć wniosku o dowód osobisty przez internet.

 

W środę 27 lutego we wszystkich urzędach w kraju zostanie czasowo wyłączona możliwość złożenia wniosku o dowód osobisty przez internet. Taka możliwość pojawi się dopiero 4 marca. Jeśli ktoś chce teraz złożyć wniosek, musi się udać do urzędu. Ma na to czas do piątku do godz. 11.30, ponieważ od godz. 12 Rejestr Dowodów Osobistych nie będzie już działał. Nie odbierzemy też gotowego, już spersonalizowanego dokumentu. Powód? Za tydzień, 4 marca, wchodzą w życie e-dowody. Urzędy muszą się do tego przygotować i rozpatrzyć wnioski o wydanie „starego" dokumentu. Od przyszłego poniedziałku w obieg wchodzą nowe dowody.

Nowoczesny, bo z e-warstwą

Na pierwszy rzut oka e-dowód wygląda jak ten dzisiejszy. Różnica tkwi w warstwie elektronicznej. E-dowód będzie lepiej zabezpieczony, a jego użycie podobne do dokonywania płatności zbliżeniowych w sklepie za pomocą karty płatniczej z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11291

Wydanie: 11291

Spis treści
Zamów abonament