Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Postawiliśmy na hybrydy. To nas wyróżnia na rynku.

12 kwietnia 2019 | Ekonomia | Danuta Walewska
źródło: materiały prasowe

Gdy mówiliśmy o napędach alternatywnych, wodorze, włóknach paliwowych i bateriach elektrycznych, słuchano nas, jakbyśmy opowiadali historie rodem z science fiction – mówi Johan van Zyl, prezes Toyota Motor Europe.

 

Czy każdy model Toyoty jest już dostępny w wersji hybrydowej?

W tej chwili w Europie mamy już 17 modeli z napędem hybrydowym. I chcemy, aby w najbliższej przyszłości każdy z modeli Toyoty miał w opcji hybrydę.

Czy nie jest to ryzykowna strategia?

Może kiedyś było to ryzyko, ale okazało się, że każdy nowy model z opcją hybrydy natychmiast staje się najbardziej popularny. Dlatego właśnie zamierzamy rozwijać dostępność takiego napędu. I w każdym modelu będziemy mieli różne dostępne silniki. Na przykład w przypadku najnowszej hybrydowej Corolli będzie silnik 1,8-litrowy i 2-litrowy. I nie oznacza to odejścia od innego typu napędów.

Z pewnością nie będzie to diesel?

Zdecydowanie nie, bo stawiamy na auta bardzo niskoemisyjne bądź zeroemisyjne. Myślę tutaj o autach z bateriami elektrycznymi, hybrydach z podłączeniem do gniazdka. Mamy już wodorowy Mirai, który dobrze zadomowił się na rynku. Od początku ten projekt był dla Toyoty okazją do pokazania, jakie technologie mogą być dostępne w motoryzacji w przyszłości. I co możemy zrobić, właśnie wykorzystując te technologie. Dlatego Mirai nie został wprowadzony na wszystkie rynki, ale w miarę postępu w jego udoskonalaniu pojawi się on w kolejnych krajach. Ale w sytuacji, kiedy nasze globalne możliwości podaży tego modelu sięgają zaledwie 3 tys. sztuk, nie możemy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11330

Wydanie: 11330

Spis treści
Zamów abonament