Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowoczesna twarz audytu

12 kwietnia 2019 | Ranking audytorów | Katarzyna Kucharczyk
Rosnąca ilość danych  i konieczność ich przetwarzania ma znaczący wpływ na rynek audytu
źródło: materiały prasowe
Rosnąca ilość danych i konieczność ich przetwarzania ma znaczący wpływ na rynek audytu

Analiza big data, automatyzacja i sztuczna inteligencja – z tymi zjawiskami biegli spotykają się coraz częściej.

 

Aż 65 proc. dzieci rozpoczynających naukę będzie pracować w zawodach, których obecnie jeszcze nie znamy – wynika z badań World Economic Forum. Z kolei firma McKinsey prognozuje, że do 2030 r. roboty przejmą 800 mln miejsc pracy, a według Gartnera do końca 2020 r. około 40 proc. procesów związanych z analizą danych będzie podlegać automatyzacji. Jak to wpłynie na poszczególne zawody?

Na pewno zmieni się ich struktura. Proste, powtarzalne czynności zostaną zautomatyzowane, ale miejsca dla ekspertów – z doświadczeniem i umiejętnością szerszego i kompleksowego spojrzenia na poszczególne dziedziny – nie zabraknie. W tym tonie eksperci wypowiadają się też na temat przyszłości zawodu biegłego rewidenta. Cyfrowa rewolucja wspiera jego pracę, ale wymusza też konieczność otworzenia się na zmieniające się warunki pracy. Już dziś nie da się być dobrym audytorem, będąc na bakier z systemami informatycznymi.

Wyższa efektywność

Zmiany technologiczne w przedsiębiorstwach, postępująca cyfryzacja, wzrastająca ilość dostępnych danych i konieczność ich przetwarzania mają istotny wpływ na proces audytu.

– Nieustannie pracujemy nad nowymi narzędziami, które pozwalają usprawnić procedury badania sprawozdań finansowych. Innowacyjne narzędzia wykorzystujemy między innymi w procesie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11330

Wydanie: 11330

Spis treści
Zamów abonament